Ready for Spring

11.4. 20172213x

Letošní jaro přišlo opravdu nějak rychle, nebo se to zdá jenom mně? Ze dne na den začalo být obrovské teplo a sluníčko začalo krásně hřát a chvílemi i opravdu pálit. Jarní změny počasí mohou být dost náročné jak pro nás a naši pleť, tak pro citlivou pleť našich dětí. No a jakou péči potřebujeme? Napsala jsem vám pár mých triků, které na jaře nikdy nevynechávám.

1. hydratace
Pleť bývá po zimě většinou dost vycuclá a na jaře se stejně jako příroda probouzí. Je tedy dobré dodat jí dostatek vláhy jak zevnitř, tak zvenku. Doporučuji tedy pít dostatek vody (zejména pokud běžně moc nepijete, tak jako já) a pleť pořádně hydratovat krémy. A pozor, jak suchá, tak mastná pleť potřebuje hydrataci.

2. očista
Jaro je ideální čas pro různé očisty a detoxy. Ze svých zkušeností doporučuji zelený ječmen a chlorellu. Při začátku užívání těchto i jiných detoxikačních kůr je možné, že se nebudete cítit nejlépe. Je to normální, z těla odchází to škodlivé a nějak se to ven dostat musí. Na celém těle i na pleti obličeje je také dobré udělat peeling, ovšem pozor, kůže se obnovuje cca jednou za měsíc, proto nedělejte peeling moc často, ale maximálně 1-2x měsíčně.

3. dostatek vitamínů
Je dobré do pleti napumpovat kromě hydratace i vitamíny a udělat pořádnou jarní kůru. Skvělé je jíst svěží jídlo (ovoce, zeleninu) případně pít různé smoothie,… zkrátka a dobře jíst víc to, co vyroste na stromech či keřích. V péči o pleť je super použít nějaké sérum, které pleť krásně vyživí. (Séra jsou různá. Jak hydratační, tak liftingové, regenerační, proti vráskám. Vybírejte dle toho, co vás trápí nejvíce. Nejlepší je nanášet sérum ráno a večer před použitím krému.)

4. UV ochrana

Pro ty z vás, co mají pleť opravdu hodně citlivou na sluníčko, případně je trápí pigmentové skvrny, doporučuji pleť chránit před prvními slunečními paprsky pomocí krémů, které mají ochranný faktor. Moje maminka dřív mívala s pigmentovými skvrnami opravdu potíže a každé jaro se jí dost zvětšily, když je nestihla včas chránit. Make-up je sice lehká ochrana sám o sobě, ovšem například já v těchto jarních dnech volím make-up raději lehčí a pod něj patří právě ochranný krém. Existují i make-upy a pudry, které mají také nějaký ochranný faktor, ale osobně nerada make-upy střídám, proto volím raději krém, který dám pod svůj klasický make-up. PS: občas je dobré nechat pleť i bez ochrany, aby se tvořil vitamín D

Ochrana dětí je pro mě ještě důležitější než ochrana mé pleti. Je to teď druhý rok, co chráním Viktorčinu dětskou pleť před sluníčkem a samozřejmě nejsem žádný expert. Jednám ale dle své intuice a podle toho jak si myslím, že je to nejlepší.

Čepičky, kloboučky, kšiltovky jsou tedy na 1. místě. Abych pravdu řekla, když byla Viktorka úplné miminko, natírala jsem ji vždy když jsme šli ven a ještě ji i zakrývala plenečkou. Teď to tolik nedodržuji, ale když vím, že venku svítí opravdu intenzivně a že budeme na přímém slunci delší dobu, tak ji samozřejmě natřu opalovacím krémem. Nepoužívám padesátky, ale stačí lehký krém, aby si pleť na slunce zvykla a aby bylo co používat v létě, až bude slunce opravdu pálit…

Jak to máte na jaře vy? Měníte nějak vaši pleťovou rutinu?

Mějte se všichni moc krásně, Adela