Pitný režim jako noční můra a jak se jí zbavit :)

27.3. 2019 (Aktualizováno: 9.4. 2019)3299x

Vždycky jsem byla ten typ člověka, co málo pil. Občas jsem si vzpomněla až odpoledne, že jsem během dne nic nevypila. No, abych pravdu řekla, i dnes se někdy přistihnu, že piju málo. Každopádně jsem se zlepšila, opravdu… A jak jsem to zvládla?

Suché rty, suché ruce, suché všechno. Jedna z věcí, která mě přivádí k šílenství, když nepiju. Věřte mi, ano, i pitný režim na to má vliv. A mluvím tady o vodě, ne o sladkých šťávách nebo džusech… 🙂 To jenom aby bylo jasno.

Každopádně, byly tři zásadní věci, které mi pomohly naučit se pít víc.

 • uvědomění si, že to moje tělo opravdu potřebuje (když už se vám motá hlava a jste jak sušenky, je pozdě)
 • pořízení si hezké láhve na vodu (se kterou je prostě radost chodit a pít z ní)
 • vytvoření návyku (propojte pití vody s jinou činností, kterou děláte často)
KeepCup (nový jarní design skleněného KeepCupu, který miluju!) a Hip láhev v boží minty barvě, která se překvapivě hodí ke všemu!

A zcela upřímně, ta láhev byla asi zásadnější než vědomí, že pít opravdu potřebuju. Nepomohly mi ani aplikace, které mi připomínaly, že se mám napít. Ale pít z něčeho, co mi dělá radost už jen při pohledu, to mi šlo. Je to zvláštní, na prvním místě by mělo být zdraví, ale mluvím na rovinu- tak jak jsem to měla já.

Pár důležitých informací:

 1. Měli byste vypít alespoň půl litru na každých 20 kg váhy.
 2. Je nutné začít pít hned ráno, i když nepociťujete žízeň. Vytvořte si návyk, že každé ráno vypijete velkou sklenici vody.
 3. Pokud si dopřejete kávu nebo čaj, je potřeba to vodou zase dohnat, obojí vás totiž odvodní.
 4. Před spaním pití omezte a raději to dožeňte ráno, abyste si nenarušili spánek.

Návyk. Nejdůležitější je prostě opravdu návyk. Ale jak ho dosáhnout? Nastavovat si budíky na každých 20 minut mi přijde jako hloupost, co tak se napít vždycky, když vezmete do ruky telefon?

TIP: Nechutná vám voda z kohoutku? Zkuste šungit! Šungit je hornina, která vám vodu pročistí. Zbaví ji nečistot, mikrobů a voda jím očištěná je skvělá pro léčení, hojení a třeba i zmírnění alergie.


Takže co vám pitný režim dá?

 • hydrataci! Především! Celého těla! A ta zahrnuje spoustu bonusů, jako třeba…
 • krásnější pleť – je taková šťavnatější, zářivější – poznáte to.
 • pročištěné tělo – voda vás krásně propláchne a z těla vyloučí škodlivé látky… (Ne nadarmo se říká, že když pijete alkohol, měli byste u toho pít dostatek vody, aspoň mně to mami vždycky říkala…)
 • hubnutí. Prý… 🙂 Protože když budete víc pít, nebudete potřebovat tolik jíst.
A pozor! Pokud máte rádi citrusy ve vodě, dejte si od nich chvíli pauzu. Může se stát, že si překysličíte organismus a taky citron dokáže pěkně narušit sklovinu na zubech.

Tak co, přiznejte se (nebo hlavně sobě), jak to máte s pitím vy? Pomůže vám k pití láhev, nebo ani ta ne? Tak to zlomte… Navíc začíná teplo, to ty tekutiny budeme potřebovat ještě víc, než do teď. 🙂

Hodně štěstí!