Módní časopisy

13.7. 20166005x

Červenec, léto a dovolená, po několika letech si kupuji módní časopis. V autě Viktory usne, dávám si nohy nahoru a s radostí ho otvírám… Plno různých outfitů na modelkách a hvězdách, které vůbec neznám… Listuji dál a najednou vidím veliký nadpis: ,,JAK PŘEŽÍT COKOLIV’’. Zdá se mi to trošku negativní, ale začínám číst. ,,Co dělat, když hrozí letecká havárie, když se blíží tsunami, zpětný proud, spálení od slunce…’’. Ach jo, kdo tohle píše? Je cílem připravit lidi na hrozící nebezpečí, nebo je před dovolenou vystrašit? Ze zkušenosti vím, že před každým letem dostávají cestující pokyny jak postupovat, v případně nějaké komplikace. V tomhle časopisu ale najdete, do jaké řady si sednout, abyste stihli včas doběhnout k nouzovému východu, jelikož v hořícím letadle vydržíte maximálně 90 vteřin, žejo. Stránky s nebezpečím jsem přesklákala a další nadpis zní: ,,Vraťte se z prázdnin zdravá!’ V tomhe článku najdete shrnutí různých hormonálních i nehormonálních antikoncepcí (těhotenství je totiž nemoc) a jako třešnička je tam pár vět o tom, jak si otestovat své geny a zjistit, na kolik procent vám hrozí rakovina prsu nebo vaječníků- další strašák.
Na konci časopisu je ještě pár rad a různé pozitivní věty, které mám moc ráda… ,,Přijměte vše nové bez obav.’’, nebo ,,Nakupte skvělé letní kousky a buďte IN při každé příležitosti.’’.

Podle mě není důležité nakoupit nové letní kousky a být IN za každé příležitosti. Dle mého bysme se měly cítit hlavně pohodlně a své, šťastné v tom co nosíme. Takže ať už to jsou nejnovější módní trendy, nebo staromódní kousky, ať už je to IN, nebo ne, ciťme se v oblečení hlavně svobodně!

13709538_1039859866082877_1392232244_o

Někdo módní časopisy miluje, někdo nenávidí. Myslím si, že některé články jsou skvělé, někdy je to za mě ale trošku přešlap. O čem taky psát každý měsíc, že?

Já osobně miluju časopisy Vogue, který se bohužel v ČR sehnat nedá, proto ho ráda kupuji vždy, když jedu do zahraničí. Je plný reklam s krásnýma, barevnýma fotkama, na kterých jsou nádheré ženy a šaty! MMMmmmm….

Časopisy jako takové využívám nejčastěji na tvorbu janter, které dělám každý rok, ale o tom až někdy příště…

Co vy? Čtete časopisy? Který je ten nejlepší?

S láskou, Adela