Make-up brushes, make-up artists, work with people- so hard…

25.3. 20172497x

Nedávno jsem se zúčastnila jednoho natáčení, jehož součástí byla i vizáž a úprava vlasů. Jelikož většinou jsem v pozici toho kdo líčí a upravuje já, moc jsem se těšila, až se někdo postará o mě. Bohužel jsem byla spíše zklamaná, než spokojená. A nebylo to ani tak kvůli tomu, že bych byla nespokojená se svým výsledným vzhledem, ale spíše kvůli celkovému přístupu a té (ne)profesionálnosti, se kterou někteří lidé svou práci dělají.

Když líčím své klientky, tak je hygiena a milý, osobní přístup u mě na 1. místě. Bohužel, tohoto se mi zde nedostalo. Když paní vizážistka vzala štětce, které byly očividně neočištěné (což se později potvrdilo), zhrozila jsem se. Podle mě je tohle opravdu základ. Štětce a houbičky jsou naprosto ideální množiště pro bakterie, takže bych nechtěla vědět, co všechno se v nich ukrývalo, brrr…  Proto já osobně po každém líčení štětce důkladně očišťuji a dokonce i před každým líčením je znovu očišťuji dezinfekcí.

Třešnička na dortu celého bakteriálního dýchánku byla rtěnka přímo aplikovaná na rty… 🙂 nyní se nad tím pousmívám, ale věřte mi, do smíchu mi tam moc nebylo. Jelikož mám poměrně citlivou pleť- do dvou dnů jsem byla celá olezlá pupínkama (samozřejmě to mohlo a nemuselo být z tohoto líčení).

V životě se snažím co nejvíce se řídit pravidlem: ,,Neber si nic osobně.“. Ještě jsem se nikdy nesetkala s tím, že by byl někdo s celým make-upem nebo účesem nespokojený a požadoval změnu. Možná u svatebního make-upu při zkoušce. Někdy se jedná o drobné ubrání, případně přidání stínů apod. Veškeré požadavky svých klientů akceptuji, chápu a pokaždé je předem žádám, aby mi všechny své pocity sdělili.

Sama si nechávám velmi záležet na úpravě obočí, proto když jsem se podívala po nalíčení do zrcadla a viděla jsem obočí (dle mého názoru) opravdu přehnaně ohraničené a nepěkné, poprosila jsem paní vizážistku, zda by s tím šlo něco udělat… Nemám tušení, co se jí začalo honit v hlavě, ale dopadlo to tak, že mi dala štětce a řekla, ať si to spravím sama. Několikrát jsem se omluvila a řekla, že je make-up opravdu krásný, ale že nejsem zvyklá na takovéto obočí a necítím se tak nejlíp.

Stále přemýšlím nad tím, co jsem se touhle lekcí měla naučit. Možná větší pokoře? Menší aroganci? Pořád si přehrávám tu situaci a přemýšlím, zda jsem tu paní mohla urazit, přestože jsem se snažila být nejvíce slušná, jak jen to umím.

Tímto článkem se v žádném případě nechci nikoho dotknout, ovšem je to pro mě natolik důležité, že jsem se rozhodla o tom napsat.

Co z toho všeho tedy plyne:

1. hygiena k líčení bez pochyb patří– bakterie se ve vlhkém prostředí množí opravdu rychle a věřte mi, že bych nechtěla vědět, co vše se v kosmetických štětcech bez údržby vyskytuje. Štětce a houbičky, které se používají na vlhkou kosmetiku (makeupy, korektory, rtěnky,…) jsou na tom hůře než například ty na oční stíny (na pudry, tvářenky,…) ovšem hygienu si zalouží všechny. Na čištění stačí obyčejný, jemný, dětský šampon a doporučuji si pořídit i desinfekci ve spreji. Nevyčištěné štětce mohou na pleti způsobit opravdu velikou paseku.

2. neberme si věci osobně, všichni jsme jiní– tím chci říct, že pokud se make-up (případně jiná věc), který někomu uděláme dotyčnému nelíbí, nevykládejme si to zle a tak, že jsme selhali. Co se nelíbí jednomu člověku neznamená, že se nebude líbit i druhému. Pokud je naší prací lidi líčit- dělejme to s nejlepším možným vědomím a svědomím pro sebe i pro ně. To znamená, že uděláme vše pro to, aby se klient cítil co nejlépe a aby se i nám naše práce líbila (samozřejmě nemůžeme dělat a líčit něco, s čím vůbec nesouhlasíme).

3. jednejme s úctou a s pokorou– pokud se nám něco nelíbí, řekněme to s láskou a s úctou k provedené práci. Takže se snažme nikoho neshazovat, neříkat, že je to tak špatně…

Makeup, vizáž, vše co patří ke kráse je mou velikou vášní a patří k tomu i tyto věci, proto jsem se rozhodla, že to co cítím budu sdílet i s vámi, s mými čtenáři…

No a jelikož se blíží termín mého prvního kurzu, na který se moc moc těším, jelikož zde konečně zúročím léta učení, léta praxe a předám vám to, co jsem se naučila, ráda bych vás na tento kurz pozvala! Budeme se bavit nejen o líčení, o pleti, ale i o pomůckách a také o jejich údržbě 🙂 … Bližší informace najdete zde.

Mějte všichni nádherné dny, mějte se krásně! S láskou, Adela 🙂