Moudrost těla

17.3. 201611674x

,,Ty jezdíš v těhotenství na koni a chodíš bosky po lese?‘‘,  ,,Ty nejíš maso? Vždyť tomu miminku to musí chybět!‘‘,  ,,Ty chceš maturovat v šestinedělí? Nebylo by lepší přerušit školu?‘‘. Přišla mi spousta pozitivních ohlasů na to, jakým způsobem trávím mé těhotenství, ale také spousta negativních.

11796343_968427839892747_1636215729382062982_n

Můj názor je takový, že každý člověk má dělat tolik, na kolik se cítí a těhotenství by nemělo být překážkou. Říká se, že pokud je šťastná maminka, je šťastné a spokojené i miminko. Proto pokud je žena zvyklá běhat, ať běhá, pokud je zvyklá jezdit na koni, ať jezdí. Já taky jezdila ještě týden před porodem. Je důležité cítit, kdy je to pro tělo ok a kdy už je to ´trochu moc´.

Spousta lidí se v dnešním uspěchaném světě neumí zastavit a vnímat svoje tělo. Přitom stačí jenom zavřít oči, zhluboka se nadechnout a v duchu se zeptat, co právě teď potřebuji.. Někdy to může být jenom změna polohy v sedě, nebo jiná snídaně než ta, kterou snídáte každé ráno.
Někteří lidé zase signály těla přehlížejí, tlumí je různými léky, případně další aktivitou.

My ženy máme v těhotenství jednu velikou výhodu, cítíme to snadněji. V těhotenství se žena dostává do stavu, ve kterém jsou její ženství a intuice mnohonásobně zesílené. Žena v tomto období prostě ví. Často se stane, že maminka pozná, když něco není v pořádku, přestože se vše jeví na první pohled jako perfektní.

Důležité je si věřit, věřit v moudrost svého těla a poslouchat signály. Pokud něco není v pořádku, poznáte to. Mně například dalo tělo krásný signál v podobě bolesti zad. V období, kdy jsme s přítelem měli krušnější vztah a poměrně často se hádali, začala jsem mít šílené bolesti v zádech. Skoro všichni lékaři tvrdí, že jsou bolesti zad v těhotenství normální a od jistého týdne zcela běžné. Nemyslím si to. V momentě, kdy jsem si celou situaci uvědomila a náš vztah se uklidnil, já jsem se začala cítit fyzicky opět skvěle. Pokud bych to měla vysvětlit sedláckým rozumem, prostě jsem tu situaci nemohla unést.

Mé poselství je tedy takové, že pokud vidíte těhotnou ženu dělat něco, co se vám nezdá jako úplně vhodné, neřešte to. Ona sama nejlíp ví, co je pro ni a pro její dítě dobré. A pro vás, maminky v očekávání, nebojte se žít. Lidské tělo je neuvěřitelně moudré. Pokud se cítíte dobře, užívejte si všechno, co vás napadne.

S úctou k vašim moudrým tělům, Adéla ♥