Flowers in my life

11.2. 2017 (Aktualizováno: 7.3. 2017)2282x

Hurá, po dlouhé době článek! Měla jsem období útlumu, odpočinku a hlavně období zkouškového! Ale o tom, jak jsme 1. zkouškové na vysoké s Viktorkou společně zvládly až někdy jindy…

Dnes budu psát o květinách, kytkách, kytičkách… Protože pokojové, venkovní, vázané, jakékoliv- miluju je! Nejen že dokáží vykouzlit příjemnější prostředí, ale každá květina má také svoji energii, kterou nám částečně vnáší do života, alespoň podle feng shui…

Znáte feng shui? Feng shui (čtěte feng šuej) znamenalo ve staré Číně umění udržovat ve správné rovnováze vodu (shui) a vítr (feng). Pokud jsou tyto dvě energie v rovnováze a v harmonii, je to v pořádku, pokud ovšem nejsou, mohou nám prý dokonce i škodit. Feng shui tedy dokáže udržovat harmonii energií a dokáže prý dokonce i zlepšovat zdraví a mezilidské vztahy. Feng shui se dá aplikovat na interiéry domů, květiny, ale i obrazy, barvy a jiné věci…

Nejsem odborníkem na květiny, nebo feng shui, ani dokonale neznám všechny zásady tohoto učení, ale jedno vím jistě. Kde jsou květiny, tam je život. A taky věřím tomu, že správný výběr květin je důležitý.

Čím dál častěji vídám jako super módní doplněk různé sukulenty (taky se mi líbí), zejména všemožné druhy kaktusů s ostny. Zkusme se nad tím zamyslet víc do hloubky… co mohou ostny a bodliny vyzařovat? Negativní energii? Kaktusy patří mezi rostliny, na které by se měl dávat obzvlášť pozor. Neznamená to ale, že bychom je měli vyhodit do koše…

Samozřejmě první co nás asi napadne je, že by kaktusy neměly být v prostorech, kde jsou děti, kvůli zranění. Ovšem dle feng shui by neměly být například ani v ložnici. Naopak doporučuje se rostliny s ostny dávat například ke vchodu domu, pro ochranu, případně k počítači či televizi, kde mají pomoci k pohlcení elektrosmogu. Zajímavé, že?

Co dál mě u feng shui zaujalo, byly bonsaje. Ano, ty krásné bonsaje… Jsou to takové zakrnělé stromečky, které nedorostou do své úplnosti a velkoleposti a přesně takovou energii vnáší do našich životů… Takovou nějakou stagnaci, zastavení růstu.


Každopádně, abych taky řekla jaké květiny jsou podle feng shui vhodné.. doporučují se hlavně bambusy (podporují štěstí), lotosy (dle buddhistů jsou lotosy symboly čistoty), pivoňky (ty jsou spojeny s láskou), chryzantémy (květiny radosti a štěstí) a bílé magnólie či orchideje (symbolizují ženskost a vyrovnanost)… a co by to bylo za článek o květinách, kdybych nezmínila mnou tolik oblíbené tulipány. Tulipány prý přinášejí spirituální energii a pohlcují tu negativní… Takže doporučuji vázu s tulipánkama do každého pokoje a stále kupovat nové a nové, haha to samozřejmě ne. Ale je pravda, že jakmile se tulipány začnou prodávat, mám je ve váze téměř pořád. Přijdou mi takové veselé, jarní, příjemné.

Z květin, které vydrží déle a dají se dát do truhlíků jsou skvělé například fíkus, datlovník, lopatkovec, nebo ledviník ztepilý.

Myslím si, že stejně jako všechno, je i výběr květin velmi individuální, ale abych se přiznala, tak já od té doby, co těchto pár věcí znám, tak třeba kaktusy vůbec nekupuju… A co vy? Jaké jsou vaše oblíbené květiny?

PS: Všechny suché květiny jsou mrtvé květiny… Jako dekorace jsou sice nádherné, ale přestože se mi tolik líbí, ‘’mrtvolky“ doma nenechávám.

S láskou, vaše Adela