Až budete v Barceloně, tak…

10.8. 20182922x

1 – tak se ubytujte v hotelu Midmost. Není nejlevnější, ale je naprosto nádherný, na střeše je bazének a super terasa. Hlavní je ovšem umístění. Je to všude kousek. Naprosté centrum, naprostá paráda. Doporučuju všema deseti.

2 – Taky si nezapomeňte projít gotickou část a běžte do ulic, které vypadají naprosto zapadle, najdete tam skvosty! Spousty designerských obchůdků, nebo naprosto stylových secondhandů.

3 – Dejte si burger a hranolky s naprosto bezvadným kečupem, nebo avokádový chleba u pláže v Surf House Barcelona.

4 – Na snídaně (nebo na cokoliv) choďte na trhy La Boqueria na ulici La Rabla, za 1-2 eura tam koupíte různé freshe a ovoce, v dalších stáncích pak všechny různé bagety, palačinky, ryby, zeleninu,… cokoliv vás napadne. A stojí to za to!

5 – Jestli se chcete dostat na památky jako La Sagrada Familia, nebo Park Guel, kupte si aspoň 2 dny předem lístky online, jinak se tam nedostanete- nám tohle nikdo neřekl… 🙁

6 – Když se vám nebude chtít metrem, nejezděte Uberem, ale kdekoliv si stopněte žluté taxi. Uber jsme si volali, čekali jsme asi 15 minut a nakonec jízdu zrušili, protože řidič zřejmě doma spal v posteli, ok, to se stane… Když jsme pak ale sedli do taxi, platili jsme mnohem míň, než bysme zaplatili za Uber. Taxíkem jsme pak jeli ještě několikrát.

7 – Dejte si u moře sangriu a koukejte na všechny ty šťastné lidi. Buďte vděční že tam jste a že vůbec jste. Udělá vás to šťastnýma taky, věřte mi.

8 – Pokud do restaurací a barů, hledejte ty, kde jsou místní. Tohle platí všude ve světě. Nehledejte restaurace přeplněné turisty, ale ty, kde budou domácí. Pokud máte rádi humra (ne, já ho nejedla, ale Davidovi moc chutnal), skvělého najdete v restauraci Bloom – malé posezení na rušné ulici, ale skvělé jídlo a víno.

9 – To samé platí i s klubama. Různí kloučci se vás budou snažit nalákat do různých disco klubů, kde to někomu samozřejmě může vyhovovat, no my na to nejsme. Jeden večer jsme si koupili piva a šli si sednout k Museu d’Art Contemporani de Barcelona. Tady (pokud je zrovna nepřijedou vyhodit policajti) najdete poměrně dost mladých lidí, kteří tam jezdí na skateboardech, poslouchají hudbu a popíjí. Ten večer jsme díky těm lidem našli bar- Nevermind. Takový zapadlý, vlastně byste ho asi ani nenašli, protože vchod vypadá jako do nějaké galerie, ale když projdete kolem hlídačů, za druhými dveřmi to žije. 100% jsme tam byli jediní turisti a byl to mazec. Foto přikládám stažené z netu, nefotila jsem tam…

10 – Občas hulíte? (jasně že my ne) Na ulicích vás každou chvíli zastaví různí týpci, kteří pokud budete chtít, tak vás odvedou do coffee shopu. Tam si vypíšete věrnostní kartičku a nabídnou vám asi 20 druhů trávy. Kromě drog jsou tam samozřejmě i jiné služby. Nevím jak vy, ale já netušila, že jsou coffee shopy i jinde než v Nizozemsku.

11 – …a teď zase trochu slušně. Pujčte si kolo a jezděte. Projížďka na kole pro mě je jeden z nejkrásnějších zážitků z celé Barcelony. Přiznávám, když jsme jezdili těma malýma uličkama plných lidí, byla jsem si jistá tím, že někde někoho srazím, nebo do něčeho napálím- nestalo se to. Jeli jsme k moři a podél pláže jsme se projeli na konec a zpátky. Byla to nádhera!

12 – Krmte ptáčky. Nikde na světě jsem neviděla tolik vyhublých a chvějících se holubů a vrabců. Takže kdekoliv jsem jedla (ale to dělám skoro vždycky a všude), házela jsem jim jídlo.

A poslední a hlavní 13- užívejte si. Kdekoliv na světě jste. Občas se zastavte a jenom dýchejte, pozorujte všechny a všechno okolo, detaily a věci, které ostatní lidé přehlížejí. To je pro mě osobně jedna z nejdůležitějších věcí, když někde jsem. Barcelona je překrásné místo. Věřím, že si ji zamilujete stejně jako já. …dejte mi potom vědět!

S láskou, Adela