Viktorčiny kosmetické nezbytnosti do chladných dnů

10.10. 20171479x

Jelikož se mě spousta z vás ptá, co jak pro sebe, tak pro Viktorku používám za kosmetiku, rozhodla jsem se vám na toto téma napsat články. Ten dnešní bude zaměřený na Viky a na její kosmetickou péči a jelikož už začíná být pěkná zima a naše kosmetické must-haves se od léta trošku změnily, můžete to brát i jako inspiraci pro vás a vaše děti na tento přechod do studenějších dnů.

Jako takový úplný začátek musím zmínit náš nejoblíbenější sprcháč ever! Pokud čtete mé články pravidelně, pravděpodobně jste četli i tento o kosmetice Attitude. Zmiňovaný 3v1 sprcháč/ šampon/ kondicionér je krásná jemná pěna, má naprosto perfektní vůni po hruškách a s Viky ho prostě a jednoduše milujeme. Nejvíc mě baví ta jednoduchost. Pumpička vytlačí pěny tak akorát a pak ji prostě používáme na celé tělo i vlásky- pecka. Ale víc si můžete přečíst v již zmiňovaném článku, který obsahuje i další produkty této značky.

Když jsme u toho koupání, ráda bych vám předala inspiraci jak zabavit děti ve vaně. Zkoušela jsem Viktorce koupit pastelky na vanu a obklady, ale co vám budu povídat. Ne jenom, že jsem po každém koupání musela drhnout celou vanu, ale jak potom ‘pastelky‘ byly mokré, pouštěla z nich barva až z pastelek byla jenom jakási hmota, brrr… nic pěkného. Trvalo to asi 5 dnů, než jsem je chytla a vyhodila do koše. Od té doby si jednou za čas do vany hodíme nějakou šumivou bombu. Není to na každodenní koupání, protože by to asi dost lezlo do peněz, každopádně občas si to s Viktorkou prostě společně dopřejeme. Viktorku to moc moc baví a jako bonus krásně voní. Doporučujeme například tuto. Bomby od značky Soaphoria se dělají v různých vůních a podle mě vypadají všechny lákavě…

Po koupání přichází péče o pokožku ve formě hydratace. Doma máme neuvěřitelnou zásobu různých olejů, které ve chladnějších dnech preferuji před klasickýma tělovýma mlíkama. Buď Viktorce nakapu trochu oleje už do koupele (olej používám i když se sprchuju já sama… po sprše se prostě ještě v ní celým olejem potřu, trochu to zase omyju a je hotovo), nebo po koupeli potřu tělíčko a spojím to třeba s masáží nožiček, to má Viky moc ráda.

Olej právě nyní nejčastěji používáme tento dětský od Saloos. Jak olej, tak balzám z fotky udělají spoustu muziky za poměrně málo peněz. Balzám nanášíme na sušší místa a na rty. Z této stejné řady mě zaujal i nosní balzám, mrkněte na něj tady, který má pomáhat při rýmě. Takže ho brzy určitě pořídím, protože co si budeme povídat, rýma u těch našich prcků není nic příjemného.

Další zásadní věc je čištění zubů. Ze začátku jsem Viky čistila zoubky pouze vodou, ale jelikož už jí rostou i stoličky a hlavně si říká o pastu, začala jsem jí opravdu malinké množství pasty na kartáček dávat (foto níž je pouze ilustrační, takové množství jí nedávám). Máme doma tuhle od Urtekram, má opravdu super sladkou příchuť. Ale dost mě zaujal i tento zubní gel, takže ho zřejmě brzy vyzkoušíme taky. Nemáte s ním někdo zkušenost?

Když se na to tak dívám, tak opravdu nepoužíváme mnoho věcí, každopádně si myslím, že stačí pár kvalitních výrobků, se kterými si člověk bohatě vystačí.

Ovšem i přesto jsou tu nějaké věci, které si plánuju v nejbližší době pořídit a které by mohly zaujmout i vás, tak podívejte…

něco na rýmu, ať už zmiňovaný balzám nebo tento olej
balzám do chladného počasí, jelikož sama moc dobře vím, jak se nepříjemné, když mi ten mráz ‚ošlahá‘ obličej
 zubní gel, u kterého se počítá se spolknutím a extrakty z bylin mají podorovat trávení (wow)

S kosmetikou to s Viktorkou opravdu moc nepřeháním a sázím na značky které máme ozkoušené a které jsou přírodní, jelikož na toho mého broučka nechci plácat žádné zbytečné chemie.

Jak to máte vy a vaše děti? Taky na ně používáte raději šetrnější a přírodní kosmetiku? Myslím, že ti malí andílci si to zaslouží… Příště se na vás budu těšit s mou oblíbenou kosmetikou. Zatím se mějte moc krásně, Adela a Viktory 🙂