Vlasová péče- podzim 2017

26.10. 20172122x

Jelikož jsem vám slíbila kosmetickou péči Viktorčinu i svou, konečně je zde druhý článek na toto téma. Vzhledem k tomu, že používám o něco více produktů než Viktorka, rozhodla jsem se svou péči ještě rozdělit. V dnešním článku vám tedy prozdradím něco o tom, jak se starám o své vlasy. Článek na toto téma jsem již psala, ale je to více než rok, proto si myslím, že menší update se hodí.

Abych vám řekla něco o mých vlasech… Vždycky se mi hodně mastily. V pubertě to začalo a táhlo se to několik let. Tenhle problém jsem vyřešila až tehdy, kdy jsem si vlasy přestala přehnaně mýt. Dřív jsem byla jako nějaký maniak, umývala jsem si vlasy každý den, maximálně ob den. Dnes už vím, že to je zbytečné. Stačí to jednou za 3-4 dny a je to tak pro mě ok. (Ráda bych ovšem podotkla, že každý člověk je úplně jiný a proto to co funguje mně, nemusí fungovat vám, tak je to se vším…) Kromě mastícího se maratonu jsou mé vlasy hodně jemné, věčně splihlé, bez lesku, s rozstřepenými konečky. Vlastně když se na to tak dívám, mám všechny ty problémy z reklam, haha… A navíc i lupy. Na lupy trpím již několik let. Někdy je to horší, jindy lepší. Zřejmě to má souvislost s nějakým vnitřním problémem, každopádně vlasová péče tomu může dost dopomoct.

Píšu o problémech které mám, ale v těchto dnech mě už vlastně téměř netrápí. Jeden z důvodů je určitě to, že jsem si uvědomila, že mít pořád krásnou hřívu jako z reklamy není možné. Uvědomila jsem si, že moje vlasy jsou krásné, jsou ok, prostě jsou moje a to moje je to nejlepší.

Ale k péči. Abych pravdu řekla, mou naprostou jedničkou v péči o vlasy jsou oleje. Naprosto jakékoliv a v poslední době zejména jasmínový. Ikdyž si ho totiž z vlasů pečlivě vymyju, cítím ho další dva dny a co vám budu povídat, já jasmín miluju k zbláznění. Kromě jasmínového ale používám například kokosový, z pšeničných klíčků, nebo mrkvový… ale u mrkvového pozor, dost barví! Oleje používám vždy když vím, že mám volný den. Ráno si nanesu olej od kořínků až po konečky a nechávám ho působit klidně několik hodin, klidně i půl dne. Jediný problém je s tím olej pořádně vymýt. Většinou použiju šampon tak 2-3 krát po sobě. Ale podle mě to za to stojí. Vlasy jsou vyživené, nádherně lesklé a spokojené.

Hned na druhém místě po olejích přichází šampóny (nebo by to možná mohlo být naopak, ha).  Našla jsem si dva oblíbené a každý je lepší v něčem jiném. Ten na fotce výš od Nobilis Tilia- Posilující šampon na podporu růstu vlasů pro muže mám už asi 4. balení. Je perfektní jednak na růst vlasů, ale taky mi skvěle působí na lupy. Druhý je od Maria Nila (na fotce níž). Tento šampón je protizánětlivý, stimulující růst vlasů a proti lupům, takže dost podobný jako ten předešlý. Naprosto DOKONALE, ale opravdu dokonale voní a vůně ve vlasech vydrží i dva dny. Je to takové moje tekuté zlato. Když bych měla porovnat tyto dva šampóny, tak první mi lépe zabírá na lupy. Druhý líp voní a vlasy se po něm víc lesknou. No a proto je střídám a jsem nejspokojenější…

Co se týká masek a kondicionérů, je to u mě velmi jednoduché. Na světě existuje pouze jedna jediná maska, která mě za celý můj život opravdu nadchla. Je to tady tahle od Natura Siberica pro silně poškozené vlasy. Bohužel ji momentálně doma nemám, tak alespoň přikládám odkaz. Každopádně už kdysi jsem o ní psala, takže ji už možná doma máte taky. Když jsem ji použila poprvé, celý den jsem potom chodila a dívala se do zrcadla, jak mám božské vlasy. Jen pozor na vůni, je poměrně dost aromatická a pokud vám nevoní rakytník, mohl by to být trošku problém. Co se týká kondicionérů, momentálně mám tento ze stejné řady jako šampón od Maria Nila a už jen tím že voní naprosto dokonale jako již zmiňovaný šampón se zařadil mezi mé oblíbence.

A na této fotce můžete vidět moji péči navíc. Olaplex používám občas z toho důvodu, že jsou mé vlasy velmi jemné. Tento produkt se postará o to, že vlasy pořádně vyživí a vytvrdí. Pokud tedy máte problém s tím, že si vlasy nakulmujete a hned vám lokny spadnou, Olaplex by vám mohl pomoci. Je vhodné ho používat jednou týdně, ale já ho používám zhruba jednou měsíčně, abych vlasy trošku ‚nakopla‘. Lak na vlasy od Sante používám téměř denně, když potřebuji na hlavě trošku uklidit 🙂 Tento lak je přírodní, takže vlasy nezatěžuje jako klasické laky a poměrně hezky drží a nelepí.

A na závěr pro vás mám několik rad, které jsem dlouhé roky neznala a o vlasy tak nepečovala správně.

1. Když si myjete vlasy, masírujte vlasovou pokožku. Dřív jsem měla šílený strach, že když budu pokožku hlavy masírovat, objeví se více lupů, vlasy budu víc namáhat a budou víc padat. Opak je pravdou. Vlasová pokožka potřebuje masáž, aby se prokrvila a tudíž lépe fungovala.

2. Vlasy před mytím rozčesávejte. Cenná rada, co? Já x let vlasy nechávala před mytím tak jak byly a to bylo vždycky vyškubaných vlasů!

3. Nespěte s utaženým culíkem, ani drdolem. Jedna z věcí, co dělám občas do teď. Někdy usnu s drdolem na hlavě a vlasů je mi následující ráno vždycky neskutečně líto. Jsou ošklivě poohýbané, polámané a naprosto šílené. Nejideálnější je si vlasy před spaním rozčesat, do konečků dát lehounce nějaký olej (opravdu jen trochu, aby se do rána vsákl) a zaplést velmi volný cop.

4. Přehnaně neumývejte. Tohle jsem už zmiňovala. Spousta žen okolo mě si myje vlasy každý den. Naprosto rozumím tomu, že někdo jinou možnost nemá jelikož má opravdu hodně mastící se pokožku hlavy. Ale potom jsou tu ženy, které si vlasy denně myjí jen proto, aby si je mohly čerstvě vyfoukat, nebo aby prostě jen líp voněly. Voda vlasy hodně vysušuje a přehnané mytí vlasů může být paradoxně jeden z důvodů, proč se vlasy víc mastí.

5. Své vlasy milujte. Je to naše koruna, jedna z největších ženských ‚zbraní‘. Mějte svoje vlasy rády ať jsou jakékoliv. Zbytečně je nekulmujte, nežehlete a dopřávejte si tuto úpravu jen výjimečně. Vlásky vám budou vděčné, když je nebudete přehnaně spalovat… Věřte mi.

A na závěř foto, jak mi Viktorka pomáhala fotky do tohoto článku fotit. Třeba z ní bude jednou taky blogerka… Jak to máte s péčí o vlasy vy? Používáte nějaké produkty stejné jako já? Případně mi můžete doporučit nějaké vaše oblíbence.

Přeji vám všem krásné dny a brzy naviděnou u dalšího článku! S láskou, Adela