Pramen krásy- Havlíkova přírodní apotéka

19.6. 20172033x

Havlíkova přírodní apotéka, mmm… už jenom ten název zní skvěle, že 🙂 O této kosmetice se u mě na blogu již článek objevil. No a když se začaly prodávat nové odličovací vody, chtěla jsem alespoň jednu vyzkoušet. Tyto vody jsou ve třech variantách. Mají na výběr pro všechny typy pleti zatížené smogem a suchým vzduchem, druhá je pro pleť se sklonem k tvorbě šupinek, přesušení a třetí, kterou mám já, je pro problematickou pleť.

Nemám zas tolik aknózní a problematickou pleť, ale je dost citlivá a občas se nějaký pupínek objeví. Proto jsem volila Pramen krásy, který je pro problematickou pleť určený. Obsahuje složku Cytobiol Iris A2, což je směs extraktu oddenku kosatce florentského, zinečnaté soli a vitaminu A. Tato směs má působit protizánětlivě a má bojovat s akné. Dále obsahuje například vitamin E, nebo Propanediol, což je hydratační látka z kukuřice, která redukuje citlivost.

Voda je tedy určená k odličování. Osobně na odličování silnějšího make-upu používám spíš olejové produkty, nebo samotný olej, po kterém potom pleť dočistím vodou. Co se ale týká odlíčení pomocí této vody, tak make-up kupodivu poměrně dobře odlíčí, ale s voděodolnou řasenkou už má trošku problém.

Co mě trošku zarazilo je to, že po použití mi obličej malinko lepká, ale cca po 2 minutkách se voda vsákne a nelepí vůbec. Každopádně na obalu píšou, aby se po odlíčení s odličovací vodou obličej ještě omyl obyčejnou vodou pro dočištění a omytí veškerých malinkých nečistot. Omytím vodou by se teda teoreticky mělo předejít tomu lepkání, ale abych pravdu řekla, já to nechávám tak jak to je a vodou už neomývám.

A tak tedy shrnutí! 🙂  …lehký make-up odlíčí, pleť hezky vyčistí a žádné pupínky mi po vodě nenaskákají, takže jsem spokojená. Po X podobných produktech jiných značek se mi totiž stalo, že se mi stav pleti dost zhoršil. Přírodní a cruelty free odličovací voda, perfekt. Aaaaa málem bych zapomněla na vůni! Cítím z vody růži a zřejmě právě již zmiňovaný kosatec florentský který neznám, takže vůně je pro mě taková zvláštní…

Pokud někdo máte zkušenosti s dalšími odličovacími vodami z této řady případně jinými, určitě mi dejte vědět… a jestli máte rádi přírodní a cruelty free kosmetiku, nebojte se tuto vodu zkusit! 🙂

Mějte se moc nádherně a užívejte teplých dnů!