Peelingový šampón na vlasy? Jasně!

12.3. 20182846x

Ti z vás, kdo můj blog již nějakou dobu sledují tak ví, že když píši kosmetické články, většinou  je v nich víc produktů, ne jenom jeden. Ten dnešní je ale něčím speciální. Nevím jak vy, ale já nikdy žádný peelingový šampón na vlasy neměla. Proto když mi na vyzkoušení přišel šampón Urban Alchemy s veganským složením a solí uvnitř, byla jsem plná očekávání…

Šampón mi přišel v krásné krabičce, což teda, řekněme si upřímně, není moc ekologické, ale vypadalo to prostě skvěle. A samozřejmě jsem potom papír z krabičky hodila do tříděného odpadu, ha. Osobně se mi moc líbí design, ta tyrkysová mu prostě sedne, ale o co jde víc je náplň, že ano…

Vůně, což je pro mě jeden z velice důležitých aspektů, je taková jemná a svěží. Jak lépe vám ji popsat? Přijde mi, že všechny ty produkty, co v sobě mají sůl, voní dost podobně. Takže pokud tu vůni znáte, máte nějakou představu.

Co se týká konzistence a aplikace… Produkt je takový zvláštně gelový. Z lahvičky se vytláčí bez problému, ale když jej začínám vmasírovávat a zapracovávat do vlasů a do pokožky, nejde uplně snadno roznést na víc míst. Je to zřejmě způsobené těmi krystalkami soli, které dělají produkt takový dost hustý. To jde ale vyřešit tím, že při mytí občas do vlasů stříknete trochu vody, která se produktu pomůže pohnout  z místa. Jednoduché. Co jenom ještě doporučuji, je dát si pozor při vymývání a umýt vlasy opravdu důkladně. Když jsem jednou spěchala a umytí odflákla, zůstaly mi ve vlasech takové bílé kousky, které ovšem šly snadno vyčesat, takže i kdyby náhodou, jde to jednoduše vyřešit.

Šampón slibuje odstranění odumřelé kůže a přebytečného kožního mazu, zbytků silikonu, minerálů a stylingových a chemických zbytků. Kromě toho také hloubkové čištění a stimulaci oběhu, čímž podpoří růst vlasů.

Jelikož moje tělo a obzvlášť vlasy jsou dost citlivé a většinou na nové šampóny nereagují moc dobře, měla jsem strach, že se mi zhorší moje problémy s lupy, nebo že mě bude vlasová pokožka svědět. Opak byl pravdou. Po prvním, i po pátém umytí- lupy žádné, vlasy lesklé, na hlavě příjemný pocit. Takhle si to představuji, tohle mám ráda. Byla jsem opravdu příjemně překvapená. V poslední době mám opravdu štěstí na produkty, které se ke mně dostávají, určitě vám napíšu i o ostatních, protože teď momentálně tento šampón kombinuji s těmi od Maria Nila, ale zpět k Urban Alchemy. Jelikož je peelingový, nevím, zda je vhodné jej používat každý den. Na obalu sice nic takového nepíší, ale já jej používám zhruba jednou za 10 dní. Přece jen, peeling je opravdu super věc, ale ani na těle, ani na obličeji si ho nedělám moc často, aby se buňky stihly obnovovat.

No a můj konečný názor? Je to pecka! Tím, že pomocí peelingu budete stimulovat pokožku hlavy, se bude lépe prokrvovat, čímž opravdu podpoříte růst vlasů nových. Vlasy budou zdravější a o to krásnější, svěžejší a lesklejší. Takže pokud vás to jenom trošku láká, moc vám doporučuju tento šampón vyzkoušet.

Jo a mimochodem, jsme druhá země na světě, kde je dostupný, což je podle mě moc pěkné privilegium, no ne…? Seženete ho tady. 🙂 

Tak zase příště. S láskou, Adela