Naše BIO slunění :)

16.7. 20183009x

Přestože je teď počasí jako na houpačce, chvíli vedro a chvíli chladněj, rozhodla jsem se, že vám sepíšu něco málo o tom, jak to máme se sluníčkem my s Viktorkou.

Když jsem byla mladší, neměla jsem se sluníčkem žádný problém. Většinou jsem se skoro nikdy nespálila a byla jsem vždycky nádherně opálená. Po porodu se to ale změnilo. Jsem teď nějaká citlivější a když jsem na silném slunci delší dobu, naskáčou mi opravdu nepříjemné a poměrně velké boláky na nohou a krupička po celém těle. Proto na sebe dávám větší pozor než dřív. No a Viktorka? To je jasný, že dvouletou holčičku musím taky poctivě natírat a dávám si sakra pozor na to, jakou kosmetiku používám.

Tento rok jsem tedy zvolila kosmetiku Alphanova. Jejich opalovací krémy jsou v BIO kvalitě, jsou 100% přírodní a obsahují oleje, které pokožku krásně vyživují. Jedna z hodně zásadních věcí je pro mě i fakt, že tyto krémy neznečišťují mořské prostředí. Nádhera, že ano?

V poslední době se totiž víc a víc mluví o bezobalové kosmetice, nebo o třídění odpadu (což je samozřejmě vělice důležité a já to s radostí podporuju), ale spousta lidí zapomíná i na další důležité věci. Věděli jste třeba, že se v těchto dnech jedná o tom, zda na Havaji zakážou prodej některých opalovacích krémů, protože ničí korálové útesy? Je to tak, tento zákon má vstoupit v platnost v roce 2021, ale už nyní se čeká na podpis guvernéra Davida Igea. Krémy od Alphanovy by prošly, super, co? 🙂

Z e-shopu www.milujubio.cz jsem tedy vybrala dva opalováky. Jeden dětský s SPF 50, který je jemně parfémovaný a voní jako gumoví medvídci. Tu vůni jsem nechápala, je opravdu perfektní a Viktorka se s krémem moc ráda natírá, vždycky u toho říká: ,,Mmmm, voní to!’’. Krém je to tento, je ve spreji a zanechává lehkou bílou stopu. U dětí to jednoznačně považuji za výhodu (a psala jsem to už minulý rok v letním článku), protože potom vidíte, kde krém je a kde není. Takže chvíli jsou děti světlejší a může se utřít do oblečení (na to pozor), ale za nedlouho se krém vsákne a je to ok.

Pro sebe mám tento krém s SPF 30. Ten jako gumoví medvídci nevoní, ale voní taky. Není to taková ta klasická vůně opalováku, ale vůně monoi, nádherná. Přijde mi, že oba dva krémy docela slušně drží, takže když není uplně tropické počasí, nenatírám je po každém koupání znovu.

Kromě opalovacího krému pro sebe ale mám i třpytivý suchý olej, který jsem používala už před rokem. Olej vyživuje a podporuje opálení a ten zase voní krásně vanilkově. Používám ho na nohy, dekolt a ruce a vypadá báječně. Má v sobě jen lehký shimmer, takže to není jako pěst na oko, ale udělá jen takový krásný lesklý nádech a kůže s ním vypadá mnohem víc šťavnatěj.

Třpytivý olej seženete tady. A na mém blogu jsem o něm víc psala tady. Tak co, jaké jsou vaše oblíbené opalováky? A díváte se při jejich výběru i na to, zda jsou vhodné nejen pro vás, ale i pro životní prostředí? 🙂

Užívejte si léta a sluníčka, Adela a Viky