Jednoduché líčení do teplých dnů

22.5. 20183891x

Tak a je to tu, po šíleně dlouhé době a šíleném stěhování mám pro vás další článek. Z lekarna.cz mě oslovili, abych si vybrala pár kousků kosmetiky SO BiO a udělala s nimi pro vás jednoduchý návod na líčení do těch teplých dnů, které už jsou v plném proudu. A tak jsem si řekla- proč ne? Navíc, vyzkoušela jsem zase novou značku a tak vám upřímně napíšu, co jsem si zamilovala a co bych si určitě nekoupila.

Z produktů jsem vybrala BB cream, korektor, tvářenku, hnědou tužku na oči a řasenku. Spolu s rozjasňovačem (který jsem u SO Bio nenašla), je to podle mě všechno, co v létě potřebujete na denní nošení.

A k jednotlivým krokům líčení a produktům. Pod každý make-up nebo BB cream doporučuju na perfektně čistou pleť  nanést hydratační krém a až potom foundation. Bez dobrého základu nebude pleť nikdy vypadat hezky.

1. Co se týká BB creamu od SO BiO, tady má recenze nezačne moc kladně. Krém 1) oxiduje 2) dělá hrudky 3) nekryje- vůbec. Co je na něm příjemné, je vůně. Abych ho ale uplně nezavrhovala, do líčení jsem ho zahrnula také. Smíchala jsem ho s mým oblíbeným make-upem, aby nebyl tolik hutný a líčení bylo jemnější. Na to fungoval hezky. Samotný ho ale nedoporučuju vůbec.

TIP: U nanášení jakéhokoliv make-upu nikdy nezapomínejte i na krk a uši, to je snad jedna z největších a nejčastějších make-up chyb!

2. Po nanesení podkladu jsem použila korektor. Korektor je na rozdíl od BB creamu skvělý. Překvapila mě hlavně jeho barva. Je velice, velice světlý, což se jen tak nevidí. Pro opravdové bledule je naprosto perfektní. Naťupkala jsem ho prstem na nedokonalosti a na místa, které chci prosvětlit a lehce rozetřela štětcem. Zesvětlila jsem tak čelo uprostřed, kruhy pod očima, brada a vrcholek nosu.

TIP: Pro pleť, na níž jdou už vidět známky stárnutí a moudrosti (ano, vrásky), doporučuji použít tekutý korektor, který je lehčí a nebude do vrásek tolik zalézat, jako tuhý, který tady používám já.

3. Hnědou tužkou jsem zvýraznila obočí a rozetřela ji štětečkem. Tato tužka je poměrně dost pigmentovaná, takže při použití opatrně… 🙂

TIP: Tužku můžete použít i na horní víčko a udělat jemňounkou linku přímo u horních řas, kterou pak štětečkem rozmažete- působí to velice jemně a vypadá to skvěle.

4. Teď už jen natočit řasy a použít řasenku, která je opravdu skvělá. Řasenku (a taky následující produkt) jsem si oblíbila natolik, že je používám téměř denně. Řasy po ní nejsou slepené, neobtiskávají se a drží.

5. No a jako úplně poslední produkt je tady tvářenka. A pro tuto tvářenku tu mám jedno obrovské HURÁÁÁ, je perfektní! Odstínem mi připomíná Orgasm od Nars (akorát v Nars je shimmer, tady ne). Je to taková ta starorůžová barva, která bude slušet všem. Navíc tvářenku používám už víc než měsíc (denně!) a skoro to nejde poznat, proto soudím, že vám vydrží opravdu dlouho. Pigmentace není nijak slavná, ale za mě je to tak v pořádku, protože se nestane, že to s ní přeženete. Osobně do tvářenky raději hrábnu víckrát, než abych byla jak Marfuška 🙂

TIP: V létě a na denní líčení není potřeba používat bronzer a dělat si nějaké výrazné kontury. Zkuste do líčení někdy zakomponovat opravdu pouze tvářenku, budete působit svěžej, odpočatěj, mladistvěj.

TIP2: Když máte tvářenku nanesenou na tvářích, téměř čistým štětcem od ní přetřete oční víčka, nos a bradu. Barva by zde jít vidět neměla, ale úplně malilinkaté částečky tvářenky se sem dostanou, čímž celý makeup krásně spojíte. Věřte mi, funguje to. Je to takový malý fígl, o kterém spousta žen neví.

A tady je můj výsledek. Jednoduché a jemné svěží líčení v pěti krocích, které zvládnete úplně všichni. Doufám, že se vám článek a moje inspirace líbila. Budu se těšit u dalšího.

Užívejte sluníčka, Adela 🙂