Test přírodních řasenek

24.7. 2017 (Aktualizováno: 25.7. 2017)12601x

Která z vás už zkusila koupit v drogérce místo klasické chemické řasenky třeba tu od Alverde, ale zklamala vás a proto jste na přírodní řasenky zanevřela? …taky se mi to stalo, před pár lety. Ale dala jsem jim druhou šanci, no a jak dopadla?


V první řadě jsem si řekla, že je důležité si uvědomit, že přírodní řasenku nemohu srovnávat s klasickou. Podívám li se na věc z hlediska šetrnosti k mému tělu, zdraví a životnímu prostředí, určitě je pro mě přírodní řasenka jasná volba. Pokud se ovšem chystám na ples, líčím klientku, nebo si chci prostě jenom udělat výraznější makeup, tak použiji řasenku, o které vím, že vydrží dlouhou dobu a vykouzlí požadovaný efekt jednodušej.

Přírodní řasenky jsou většinou tekutější. Obecně bych jednoduše řekla, že čím je řasenka hustější, tím víc řasy obalí a zahustí. Řasenky co mám doma mě ovšem docela překvapily. Na testování mám řasenky od Bo.ho, Lavery, PuroBIO a Sante.

Jedním z důležitých faktorů je kartáček. Každému vyhovuje jiný, proto níže přikládám fotky kartáčků řasenek co doma mám. Všechny jsou štětinkové, ani jeden plastový, i tak se od sebe ale dost liší.

Lavera má kartáček prohnutý, aby se lépe přizpůsobil oku a řasenka se jednodušeji aplikovala. Tento typ kartáčku není na škodu. Aplikuje se s ním dobře, ale jsem zvyklá na klasické rovné kartáčky, proto se obejdu i bez ohnutí. Štětinky jsou tvarované do spirálky.

Kartáček u značky Sante je poměrně veliký. Navíc s tím značným zúžením kartáčku prostě zřejmě neumím pracovat. Když kupuju řasenky, tak mají kartáček téměř vždy rovný… takové kartáčky najdeme na dalších fotkách.

Řasenka značky Bo.ho má přesně ten kartáček, který mi vyhovuje. Kdybych ovšem měla být opravdu detailista, vytkla bych, že na konci není úplně zúžený a proto může ve vnitřním koutku trošku ‚zavazet‘.

Co je ale pro mě osobně opravdu ‚nejpohodlnější‘ a nejlepší, je kartáček na řasence od PuroBIO. Štětinky jsou rovnoměrně a hustě rozmístěné a kartáček je na konci jemně zúžený do hezké malé bambulky 🙂 , tudíž se řasy ve vnitřním koutku oka dají hezky dotřít.

Když bych měla řasenky zhodnotit obecně, podle toho, co mi udělaly s řasama na očích…

Řasenka od Bo.ho má sice nejkrásnější obal ze všech, ale na očích to taková hit paráda není. Řasům dodá barvu, ale řasenka je dost tekutá, takže objem řas a délku už moc ne. Dalo by se říci, že je to spíš taková barva na řasy.

 Lavera Front Row Curl řasenka mi ve výsledku dost připomíná tu od Bo.ho. Řasy hezky obarví, ale spíš je to taková tekutá jednodenní barva, což samozřejmě může spoustě ženám, nebo i mužům vyhovovat. Já ale hledám trošku silnější řasenku…

Další dvě řasenky bych už opravdu označila jako ŘASENKY. Přestože je kartáček u této od Sante oproti ostatním poměrně dost velký, tahle řasenka mi vyhovuje tím co dokáže. Krásně voní a tady se už dá mluvit o hezkém objemu a natočení. Super!

A tahle? Tak ta mě dostala! Ať už pro mě naprosto vyhovujícím kartáčkem, nebo hustotou produktu. Jelikož je řasenka hustější, tak opravdu hezky řasy obalí, čímž dodá objem, natočí je a také je částečně prodlouží. Řasenka je prezentovaná jako krémová, s čímž souhlasím, ta konzistence se mi opravdu líbí… Za mě opravdu veliký palec nahoru, PuroBIO!

Ráda bych podotkla, že přírodní řasenky na oku většinou nevydrží tolik co ty klasické, což je zřejmě způsobeno všemi přírodními látkami jako jsou oleje apod. Co je na tom hodně pozitivní je to, že tyto řasenky jdou mnohem jednodušej odlíčit, díky čemuž nedochází k takovému poškození řas. Spousta z nás určitě zná ten pocit, kdy nemůže dostat řasenku dolů a oči si mne do té doby, než řasenku ‚vydře‘.

A na závěr mám pro vás pár rad…

1. Pokud se vám spodní řasy po nanesení řasenky obtiskávají, použijte před řasenkou pudr a na místo, kde míváte řasy obtisknuté aplikujte silnější vrstu… Nechejte ho po nanesení ještě chvíli na obličeji, konečky řas se krásně a nenápadně zespodu obalí a žádné ošklivé obtisky mít už nebudete!

2. Zkuste použít kleštičky na řasy, případně tepelnou řasovou kulmu. Rozdíl je opravdu viditelný a ne, řasy vám to neufikne…:)

3. Řasenku odličujte olejem, který ji zcela rozpustí a potom setřete pouze tamponkem například s micelární vodou. Olej můžete aplikovat buď přmo z prstů, nebo z tampónku.

4. Pokud se vám při líčení řasenka omylem dostane tam kam nemá, nesnažte se ji setřít hned, akorát byste ji pořádně rozmazaly. Po zaschnutí jde krásně ‚oddrolit‘ a nepoškodí makeup tolik jako když byste ji rozmazaly a stíraly za mokra.

5.
Aplikace řasenky není věda, jen potřebujete praxi a akci! Akci v tom smyslu, že se to neudělá samo. Řasy řasenkou projeďte klidně víckrát, kartáčkem hýbejte na cik cak, aby se všechny řasy krásně obalily. Vždy nanášejte řasenku od kořínků. Spousta žen začíná nanášet v třetině řas a o dost si je tím zkracují.

Jaké máte zkušenosti s přírodními řasenkami? A s řasenkami vůbec? Jaké jsou vaše nejoblíbenější? Napište mi!

Doufám, že vám můj článek byl přínosný a třeba vám pomohl ve výběru nové přírodní řasenky 🙂 Mějte krásné dny!