Co pomáhá víc?

17.5. 2017 (Aktualizováno: 4.7. 2017)2543x

Rok se s rokem sešel a jako vždy vidíme na různých reklamách pozvánky na pochod proti rakovině prsu… Řeknu vám svůj názor.

1) si myslím, že lék na rakovinu prostě je, ale proč ho použít,…?!
2) myšlenka má větší sílu než zakoupení růžového trička,…

Neznám přesně důvody této růžové akce, ani nevím jak probíhá, ale jedno vím jistě… Líbí se mi představa pomoci, líbí se mi podpora nemocných, líbí se mi firmy, které pro zdraví něco dělají… Ale ne firmy, které prodávají kosmetiku nacpanou chemickýma sračkama, čímž rakovině (možná?) i dopomáhají. A nejedná se pouze o tuto firmu a tento růžový den, ale i další.

Nejsem odborník, tudíž nemohu argumentovat nijak konkrétně, ale to co se děje a to co vím mi moc smysl nedává. Pochody proti rakovině jsou sice super branding pro firmu, ale čemu věnujeme pozornost- to roste a sílí… Tak proč to chodíme veřejně oslavovat, upozorňujeme na to v reklamách, chodíme na zbytečné mamografy, které tomu akorát přidávají? Proč prostě nezměníme svůj pohled a myšlení…?

Jednou proběhl výzkum, ve kterém výzkumný tým rozdělil několik závažně nemocných lidí do dvou skupin. Jednu skupinu nemocných se po určitou dobu snažili lékaři léčit pomocí klasických léčebných metod. Ta druhá skupina se léčila také, ale navíc se za tyto lidi modlili jiní, cizí lidé… Jak si myslíte, že tento výzkum dopadl? Druhá skupina, za kterou se lidé modlili, měla po stejném čase lepší výsledky než skupina lidí, kterou pouze léčili lékaři.

Další experiment, který je spojen se sílou pozitivního myšlení proběhl v jednom městě, kde se sešla velká skupina lidí, která společně meditovala. V okolí této skupiny, ve městě, kde tato společná meditace probíhala, v ten den bylo méně kriminality. …že by pozitivní vlny?

Je opravdu spousta experimentů, co se týká lidských myšlenek a jejich síly. Na youtube najdete i například videa, jaký vliv má pozitivní a negativní myšlení na růst květin, na vodu, uvařenou rýži, atd. Samozřejmě je na každém z nás, jak se na tyto příklady podíváme… Můžeme říci, že se jedná pouze o náhodu a nebo přijmeme fakt, že lidské podvědomí a lidská mysl má opravdu velikou moc. Čímž ovšem nemohu vyvracet fakt, že lékařská péče zachraňuje životy a pomáhají dnes a denně různým lidem s různými problémy.

Nemám bohužel lék na rakovinu, nemám návod na život, ale co bych tedy pro boj proti rakovině udělala já? Přestala bych lidi touto nemocí strašit, ale otáčela bych lidské podvědomí na pozitivní myšlení. Přestala bych ženám (i mužům) nabízet deodoranty a jinou kosmetiku, která má spoustu látek, které nejsou tělu prospěšné, ale naopak. Oblékla bych se místo růžové do bílé a poslala všem nemocným lidem upřímnou laskavou myšlenku. Myšlenku lásky, soucitu, porozumění,… myšlenku síly. Nebo možná modlitbu? Je jedno, jak to nazveme, ale věřím, že mi všichni rozumíte.

Tímto mým krátkým zamyšlením samozřejmě nechci shazovat žádnou firmu, lékaře, ani nic podobného, ale ach,… jak mě někdy ten náš svět zneklidňuje… 🙁 Ze srdce přeji všem lidem, které tato nemoc postihla spoustu síly, vůle a chuti bojovat a žít. Věřím ve vás! A vy ostatní, věřte se mnou…

S láskou, Adela