Viktory se učí anglicky, v jednom roce?!

18.10. 2017 (Aktualizováno: 27.10. 2017)3575x

,,Vy jste bilingvní?“, ptá se mě paní prodavačka v knihkupectví, když Viktorka utíká ke dveřím a volá na ni: ,,Bye, bye, see you!“. ,,Bilignvní nejsme, jen navštěvujeme angličtinu pro mrňata…“, říkám. A tak to taky je… od minulého roku chodíme s Viktorkou do kurzů angličtiny. A jaká to angličtina je a jak se nám líbí?

Možná jste už slyšeli o Helen Doron English, nebo ne? Jedná se o speciální výukovou metodu, která se zaměřuje na to, aby bylo učení angličtiny pro děti hlavně hravé a přirozené.

Veliká část celého učení Helen Doron je založena na poslechu CD, na kterých jsou nahraná různá povídání a písničky. Tato CD děti poslouchají doma. (Upřímně, já to docela dost flákám, ale zase spolu s Viky poctivě mluvíme anglicky každý den…) Dále pak děti společně s námi rodiči (nejčastěji maminkami či babičkami) jednou týdně navštěvují hodiny angličtiny. Když píšu ‚hodiny angličtiny‘ zní to zvláštně… je to spíš jako nějaký zábavný kroužek, nebo návštěva malého dětského koutku. Všechny děti si to vždycky moc užívají a myslím že my mámy si to užíváme naprosto stejně, když vidíme, jak jsou ty naše děti šťastné a učenlivé.

Společně si hrajeme, zpíváme a tancujeme. Houpeme děti v dekách, děti ochutnávají různé jídla… Poznáváme ptáčky, kytičky… Je to opravdu nádherně strávený čas ve společnosti dalších dětí a dalších maminek. Na začátku každé lekce se anglicky představíme. První my mámy a potom předsavíme naše děti… Posledních pár hodin se už některé děti představují samy. Nedokážete si představit, jak jsme z toho všichni nadšení, taková pecka! Angličtina se doporučuje od 3 měsíců. Ano, opravdu od tří, aby to pro děti bylo co nejjednodušší a nejpřirozenější.

Každopádně proč jsem na Viktorku začala mluvit anglicky hned když se narodila a proč tyto hodiny navštěvujeme? Chtěla jsem, aby pro ni mluvit jiným jazykem bylo přirozené. Možná proto, protože jsem to tak sama jako malá měla. Když jsme žili v USA, některá slovíčka jsem naprosto přirozeně říkala anglicky a některá česky. Takže dle mého názoru ‚čím dřív tím líp‘ zde opravdu platí. Miminko si naposlouchá i jinou řeč, vytvoří si fonémy a později je to pro něj tento jazyk snažší. Nebo alespoň doufám, že to takhle bude, haha…

Viktory má teď 18 měsíců a má poměrně širokou slovní zásobu. Anglicky rozumí, říká různé části těla, zdraví a úplně nejraději anglicky počítá. No co vám budu povídat, jsem proud mummy!

Pokud vás angličtina zajímá a chtěli byste se svým dítkem tyto hodiny navštěvovat, víc se o angličtině Helen Doron dozvíte na oficiálních stránkách www.helendoron.cz.

A úplně nakonec malá pozvánka pro maminky z Hodonína a okolí. Dne 19.10. proběhne  zdarma ukázková hodina pro vás a vaše děti. Zde je facebooková událost, kde se dozvíte více informací. Takže neváhejte! A mimochodem, paní učitelka Zuzanka je ta nejhodnější teta, co vaše děti může učit! Věřte mi… a have a nice days!