Má vlasová péče nepéče

15.9. 20163486x

Vzhledem k tomu, že mi velmi často chodí dotazy, jak se starám o své vlasy, tak jsem se rozhodla vám o mé “péči nepéči” napsat krátký článek.

img_4745

Když jsem byla mladší, myla jsem si vlasy každý den, nebo minimálně jednou za dva dny. Vlasy se mi velmi mastily a když jsem si je nestihla jednou umýt, byla jsem z toho nervozní. Jakmile jsem ale otěhotněla, začala jsem být pohodlnější než dřív.

Z každodenního mytí se stalo mytí jednou za tři dny a z mytí za tři dny se stalo mytí jednou za pět dní. A světe div se, vlasy se mi přestaly tolik mastit.

img_5632

Když se nad tím zamyslím, je to poměrně logické. Odkud se začínají mastit vlasy? Vlasy se začnou mastit od kořínků, od shora. Konečky vlasů bývají většinou suché, protože “mastnota“‘ od kořínků se nestihne ke konečkům dostat. A co děláme my? Myjeme si vlasy, abychom je neměli mastné a na konečky, které jsou suché, dáváme oleje a různé jiné prostředky, které mají do konečků dostat vitamíny a tu nepřirozenou ‘mastnotu’, aby nebyly tolik suché a netřepily se.

A proto, když jsem si přestala tak často mýt vlasy, z prvotní nepěkné mastnoty, která trvá maximálně 1-2 dny, jsem začala mít vlasy přirozeně lesklejší, zdravější.

img_7002

Co se týká konkrétních produktů, které používám na vlasy, tak ty poměrně často měním. Co ovšem zůstává pořád, je kokosový a arganový olej. Občas si smíchám tyto dva oleje a vlasy jimi po celé délce potřu, promasíruju pokožku hlavy a stáhnu je do gumičky klidně na půl dne a pak opláchnu šampónem, který zrovna používám. Někdy kápnu do olejů i nějaký kvalitní esenciální olej. Například mentolový je na teplé dny perfektní, pokožku hlavy příjemně chladí a krásně voní. Použít ale můžete jakýkoliv.

Mám pár zásad, kterých se u péče vlasů držím

  1. Vlasy nemyju každý den
  2. Vlasy po umytí nechávám schnout přirozeně
  3. Vlasy myju studenou vodou (nevím, zda to k něčemu je, ale kdysi jsem někde četla, že je studená voda na vlasy lepší)
  4. Laky, gely a jiné přípravky používám pouze vyjímečně, stejně tak kulmu či žehličku
  5. Vlasy češu velmi jemně, od konečků ke kořínkům

No a kadeřnice? U žádné jsem na stříhání nebyla minimálně 5 let. Kořínky si doma zastřihávám sama a po žádné změně hair stylingu netoužím. Kdysi jsem slyšela myšlenku, že vlasy jsou takové to ‘duchovní‘ zakončení našeho těla… Rostou z hlavy dál k ‘vesmíru’… A proto když někdo říká, že mu vlasy dorostou do určité délky a víc už nerostou, myslím, že s tím moc dělat nejde. Každý podle mě máme určenou nějakou délku.

img_6388

Za mě jsou prostě dlouhé a přirozené vlasy jednou z nejvíc sexy a přitažlivých věcí na ženách. S dlouhými vlasy je tolik možností… Proto mě ani Viktorka, která mi za ně s oblibou tahá, nepřiměje k tomu si je ostříhat…

A co vy? Jak to máte s vláskama? 🙂