Letní trable II – celulitida

12.7. 20182972x

Nějaký čas zpět jsem na instagramu zveřejnila fotky mé nedokonalé postavy a celulitidy. Fotky měly poměrně veliký úspěch a jsem za to moc ráda, protože už jsem se začínala bát, že nevypadat dokonale je snad nějaký hřích… a vlastně, co je dokonalost? Co je krása? Velmi subjektivní, že ano… Důležité je si uvědomit, že každá jsme krásná ve své přirozenosti, úplně každá. Opravdu si to myslím.

Mít se ráda a přijmout se ovšem neznamená nedělat se sebou nic, jak si někteří lidé myslí a tvrdí. Já to mám tak, že svému tělu dávám lásku a péči právě proto, protože se mám ráda. A pokud mě tedy trošku zlobí celulitida, zkusím tělu dopřát něco, díky čemu by se s ní mohlo poprat.

Před tím, než začnu psát o tom, jak se celulitidy zbavit si myslím, že bych měla zmínit, proč vůbec celulitida vzniká. Příčin může být mnoho. Dědičné předpoklady, toxiny v těle, nejčastěji asi hormonální změny (antikoncepce,…)… zhoršuje ji kouření, nedostetační pitný režim,… .

A co s ní můžeme dělat? V dnešním článku bych ráda zmínila metody zmírnění, které zvládneme sami doma. Samozřejmě jsou různé ultrazvukové liposukce, lymfatické masáže apod., ale pro mě jsou tohle možnosti, které pokud budu využívat, tak až po tom, co pro své tělo udělám něco co zvládnu sama, něco ’jednoduššího’. Rozumíte, jak to myslím.

Takže metody, které vám doporučuji:
1. detoxikace – Rostlinnými šťávami, pomocí chlorelly, případně zeleného ječmenu… zcela jistě jsou i další deoxikanty, já mám ale vyzkoušené pouze tyto. Jak chlorellu a ječmen používat najdete vždy na balení. Pozor, když s nimi začínáte, začínejte opravdu pozvolna (ze začátku míň a postupně přidávat), protože pokud to uděláte jako já a dáte si mega nálož chlorelly i ječmenu hned ze začátku a ještě zároveň, můžou přijít nepříjemné žaludeční potíže, haha, taková rychlá detoxikace 😀

2. dostatek tekutin
– Pijte alespoň 2 litry vody denně, VODY! Celulitida může být způsobena i zadržením vody v těle, proto pijte co nejvíc, ať odejde a už se nevrací,… 🙂

3. chůze
– Kdysi jsem v rozhovoru s lymfologem Pavlem Tichým četla, že například běh může být pro celulitidu zhoršující, jelikož nadměrná fyzická zátěž zvyšuje zátež lymfatického systému a tím celý problém s celulitidou ještě zhoršuje, proto je doporučeno pouze chodit, nebo plavat.

4. kosmetické přípravky
– Krémy a peelingy vám samy o sobě celulitidu nezničí, ale můžou podpořit krevní oběh, čímž dopomůžou k redukci celulitidy a taky mohou zpevnit kůži. Doporučuji vám například peelingkrém od Natura Siberica, oba přírodní a vegan.

Abych pravdu řekla, krém Faroe Islands používám opravdu denně, vždy večer po sprše a někdy i během dne. Cena 339 Kč je podle mě skvělá, protože se jedná o opravdu obrovský krém a navíc ho stačí opravdu málo. Je lehounký, nemastí a moc krásně voní, až tak nějak mandlově- zvláštní. Obsahuje řasy z Faerských ostrovů, které mají podporovat proces hubnutí.

A toť mé rady a zkušenosti 🙂 Doufám, že vám někomu pomůžou. Ať už jste na tom jakkoliv, nezapomínejte, že celulitida je pouze lehounká ‚vada‘ na kráse a mnohem důležitější je to, jestli se cítíme dobře a jestli jsme zdraví. Mějte se moc krásně, Adela