Letní trable I – chloupky pryč

20.6. 20183013x

Léto a chloupky. Každoroční problém. Epilace, depilace. Co s tím dělat? Jako brunetka vím, jak hrozné to může být. Nohy si ráno oholím a večer už nejsou hladké. Na druhý den, protože mám chloupky tmavé, už jsou i vidět. No a třetí a čtvrtý už je to úplně… hm, šílené. V dnešním článku se dozvíte o metodě, která je pro mě osobně nejpohodlnější. No a taky si můžete přečíst krátkou recenzi na přípravky, které při ní používám.

Holení a neholení může být velmi kontroverzní téma. Znám ty, kteří chloupky neřeší, ženy i muže. Potom znám ty, kteří to řeší na můj vkus až moc. No a já jsem takový nějaký střed, řekla bych. Když v zimě nosím dlouhé kalhoty a svetry, vůbec mi nevadí, že nejsem hladce oholená. Myslím si, že chloupky mají svůj význam a proto se jich nechci zbavovat trvale (lasery apod.), ale přes léto je to něco, co mě někdy opravdu potrápí.

Holení žiletkou je denně totiž otrava. Navíc, co si budeme povídat, v některých partiích se po holení můžou dělat nepěkné a dost nepříjemné pupínky, brrr.

Tak tedy něco, co vydrží dýl, než klasické holení. Před několika lety jsem si vysnila a od mámy dostala poměrně dost drahý depilační strojek. NO TO NECHCEŠ! Pokud bych měla vybrat každodenní holení a depilační strojek- HOLENÍ! 100%, s tím krásným třpytivým stroječkem to bylo mučení. No ale, na štěstí jsou tu ještě další varianty. Voskové pásky, nebo třeba samotný vosk, hm?

Věřte mi, vyzkoušela jsem už snad všechno a vosk mi z depilací přijde jako nejméně bolestivá metoda (kromě holení teda). Proto bych vám ji ráda rozvedla. Zrovna teď mám doma a používám vosk od Acorelle. Jeho složení je na bázi borovicové pryskyřice a obsahuje bio včelí vosk a také extrakt z bio bílé lilie, který pokožku zklidňuje.

Překvapilo mě, že vosk funguje, ikdyž nejsou chloupky dlouhé tak, jak je to potřeba na depilaci s proužky. U tohoto vosku mi stačí 3 dny bez holení a i krátké chloupky vosk vezme, zajímavé.

(Omlouvám se, pokud někoho fotka s chloupky pohorší)

Co je podle mě před depilací důležité:
horká sprcha (teplá otevírá póry, uvoňuje a přijde mi, že chloupky jdou pak lépe ven)
peeling (odstraní odumřelé kožní buňky a napomáhá tomu, aby potom chloupky nezarůstaly)
nenatírat se krémem, ale vosk natírat na suchou a čistou pokožku

Vosk se dá rozpustit v mikrovlnce, nebo klidně v hrnci s vodou, jak jsem to dělala já, protože mikrovlnku doma nemáme, haha. Trvá to sice trošku dýl, ale jde to. Neměla by se do něj dostat voda, aby se nezměnila jeho struktura a on potom dobře fungoval, takže jenom na to pozor. Pokud tedy nemáte jinou možnost tak jako já, nebojte se použít hrnec a ve vodní lázni vosk opatrně roztavit.

Protože pokožka může být po depilaci podrážděná (já ji mívám, přestože je vosk přírodní, bio a je určený pro citlivou pokožku- je to jasné, depilace je veliký zásah), proto doporučuji i péči po depilaci. Vhodný je například kokosový olej, který je skvělé aplikovat bezprostředně po vytrhnutí, hezky pokožku zklidní a odstraní i zbytky vosku, pokud nějaké jsou. Nebo je zde speciální přípravek proti zarůstání chloupků, který používám jak po depilaci, tak i občas po sprše.

Jedná se o tento sprej, taky od Acorelle. Je na bázi medu a obsahuje bio aloe vera, pro regeneraci pokožky. Protože obsahuje alkohol, může při aplikaci po depilaci trošku štipkat, ale ranky po depilaci hezky čistí, zklidňuje a regeneruje.

Od Acorelle to nejsou první přípravky, které doma mám. Tahle značka si mě začíná víc a víc získávat. Navíc, ve složení jejich výrobků najdete vždy bio složky a složky, které jsou přírodní a účinné. Ano! To je kosmetika, kterou na sebe chci používat.

Doufám, že vás článek ispiruje 🙂 Mějte krásné dny, vaše Adela