Konečně znám svoji pleť, co ty?

19.3. 20181684x

Jednoho dne mi v e-mailu přistála pozvánka na diagnostiku pleti do Hýčkárny Folly. Co myslíte, neváhala jsem ani minutu a hned ten den se na ni do Harfy v Praze zastavila. A jelikož to pro mě bylo velice zajímavé, dozvěděla jsem se nové věci a moc si to užila, rozhodla jsem se vám o tom napsat. Mimochodem, tato procedura stojí běžně okolo 480 Kč, ale vy ji k nákupu dostanete zdarma. Navíc tento měsíc začali s diagnostikou už i v Hýčkárně v Brně. A to je podle mě super, no ne?

Jak to tedy probíhá? Jednoduše, stačí se nejprve zaregistrovat tady a pak už jen přijít do jedné z Hýčkáren a jedné z těch milých slečen co tam jsou, říct, proč přicházíte. Sednete si k nim a užíváte si sosání všech těch nových informací. Diagnostika se provádí pomocí takového šikovného malého přístroje, který je napojený na notebook. Přístroj tak ‘skenuje‘ vaši pokožku a vy se na výsledky můžete dívat přímo na obrazovce počítače. Na diagnostiku můžete přijít normálně nalíčené a v žádném případě to nebolí! Vlastně to skoro necítíte.

Zjistíte jaký je stav vašich pórů, vrásek, zda máte na obličeji pigmentové skvrny, šupinky, či jak máte pleť hydratovanou. Já vám to řeknu jednoduše- mám naprosto vysušenou a dehydrovanou pleť, to je můj největší problém. Já to vím, vím to, protože dělám zásadní chybu. Piju extrémně málo vody a vnitřní hydratace je snad důležitější než to, jaké kosmetické produkty používáme. Každopádně přestože o tom vím, jsem dostala skvělé rady. Kromě dodržování pitného režimu (haha) jsem i dostala inspiraci na vhodnější kosmetické produkty. Slečně co se mnou diagnostiku dělala jsem řekla jaké produkty používám a ona mi ke každému dala zpětnou vazbu. Vysvětlila mi, který produkt je, či není vhodný a za ty nevhodné mi doporučila nové.

Protože na některých místech mého obličeje mám zvětšené póry, byl mi nabídnut opravdu jemný peeling s lávovou zemí, který je vhodný i pro citlivou pleť (což je můj případ). Po každém hrubším peelingu mi totiž vždycky naskákají nové pupínky a pro pleť je to snad horší než když ho nedělám. No, díky tomuto jsem z peelingů přestala mít takový strach. Opravdu velice jemně jsem s ním pleť vyčistila a na druhý den se mi žádný nový pupínek ani zarudnutí neobjevilo. Navíc velice jemně a krásně voní, to miluju… Hurá!

Z Folly jsem tedy odcházela s jemným peelingem,hydrofilním odličovacím olejemhyaluronovým sérem, vše od Nobilis Tilia. Všechny ty věci již třetí týden používám a jsem s nimi spokojená. Rozhodla jsem se totiž, že svojí pleti dopřeju opravdu trošku víc péče a že ji teď na jaře pořádě napumpuju, takže péči neflákám a začala jsem víc pít vodu.

To hyaluronové sérum je takový malý bonus. Pleť neuvěřitelně zhydratuje a vyživí. Jak jsem bez něj dřív mohla žít?

Moje péče večer tedy vypadá takhle:
1. odlíčení pomocí hydrofilního oleje (nakapu jej na vatový tampónek namočený vodou)
2. dočištění pomocí květové vody (na tamponku, nebo nastříkám na obličej)
3. hyaluronové sérum (stačí 3-5 kapek na celý obličej a dekolt)
4. hydratační krém
5. balzám na rty

Ráno:
1. očištění pleti květovou vodou
2. hydratační krém
3. balzám na rty 

Abych to shrnula… Diagnostika pleti pro mě byla velice přínosná. Vždycky jsem věděla, že mám pleť dehydratovanou, ale když jsem to najednou viděla na té obrazovce, nějak mě to nakoplo. Věřte mi nebo ne, od toho dne svému obličejíku věnuji o něco víc péče a vím, že si za to budu jednou moc vděčná. Pleť máme totiž jenom jednu a já jsem ráda, že konečně vím, jak se o ni starat. Obecný návod totiž neexistuje, všichni jsme jedineční. Proto vám všem moc doporučuji navštívit jednu z Hýčkáren a taky pro sebe něco udělat. Věřím že si to užijete tak jako já. Registrovat se můžete tady.

Mějte krásné dny, vaše Adela