Letíme do USA

13.6. 2017 (Aktualizováno: 4.7. 2017)2762x

Letíme za oceán, jupí!

Přestože jsem si dlouhou dobu nebyla jistá, zda opravdu chci s roční holčičkou absolvovat tak dlouhý let, nakonec jsem se rozhodla že ano. Nevím proč, ale myslím, že poprvé nemám žádnou ‚cestovní horečku‘. Možná to bude taky tím, že mám tak trošku obavy a zároveň jsem neskutečně šťastná, tak se to tak nějak vynulovalo… 🙂

Pokud cestujete s dětmi tak víte, jak to může být někdy náročné. No a proč to zmiňuju… Původně jsem plánovala natočit video o tom co a jak balím na palubu letadla, k tomu napsat článek co a jak balím do kufru, no a nakonec z toho vzniká tady ten krátký a chaotický článek, který jsem začala psát noc před odletem a dopisuju ho na letišti (ale díky tomu vám sem můžu dát aktuální fotky staré asi 5 minut),… Takže náročné není jen cestování, ale i samotná příprava na cestu, haha.

Ale abych vám tedy alespoň něco předala, ráda bych vám napsala, co je podle mě na cestování a především s dětmi, nejdůležitější…

1) PRAKTIČNOST a POHODLNOST! …Když jsem létala sama, ráda jsem si navlnila vlasy, vzala si hezké (občas i ne zcela pohodlné) oblečení a kabelku… A dnes? V žádném případě. Kašlete na to jak vypadáte, potřebujete hlavně praktické a pohodlné věci. To třeba v našem případě znamená, že jedeme oblečení jako hastrmani, já osobně v legínách které běžně vůbec nenosím, no a věci na palubu máme v batohu a obr taškách- ,,bye bye stylové malé kabelky…“.

2) KLID! …já jsem například ultra nervák a ultra stresař :), ovšem když jedete na dovolenou, kam prostě potřebujete vyřídit včas online check-in a nejde vám to… nebo když máte na kartě dostatek prostředků, ale při placení cestovního pojištění vám i po páté stránka hlásí, že nemáte… nebo když zapomenete objednat místo na parkovišti u letiště a vypadá to, že jsou všechny plné,.. nadechněte se. Pokud to nestačí jednou, ani třikrát, dýchejte klidně 10 minut. Až potom zvedněte telefon a s klidem zavolejte na letiště, do banky, nebo na další parkování, vše se vždycky vyřeší. Vždycky!

3) DOSTATEK VĚCÍ! …maminka mi na každý výlet balila náhradní oblečení včetně ponožek, vždycky. Někdy i několik náhradních outfitů. A jak jinak, dělám to teď i já. Do letadla mám pro Viktorku sbalené 4 náhradní kalhoty, 4 trička a boty, dvě mikiny a bundičku. Pravděpodobnost že by se nějak extrémně zašpinila 4x po sobě je opravdu malá, ale nechceme nic podcenit, žejo. Doporučuju mít dostatek náhradních oblečení a věcí i pro sebe. Když jsem jednou letěla do USA, tehdy ještě bez Viktorky, několikrát mi v NY posunuli odlet do Chicaga, až let úplně zrušili a jednu noc jsem musela strávit v hotelu. Vzhledem k tomu, že mi kufr nedali, tak jsem byla OPRAVDU šťastná, když jsem si mohla dát další den čisté oblečení.

5) PŘIPRAVENI NA VŠECHNO! …takže já třeba do letadla beru sprej do nosu pro Viktorku, nějaké homeopatika, kapky do očí pro sebe, spoooustu plenek, ubrousků, kapesníků… Taková klasika, akorát ve větším množství, ha.

4) DOSTATEK ČASU! …tohle je snad nejdůležitější bod ze všech. Opravdu moc moc vám doporučuju raději přijet na místo o hodinu, dvě dřív, než pozděj. Jelikož dobíhat na letadlo když už je zavřený gate není moc příjemné, věřte mi, mluví ze mě zkušenost… 😀 No a s dětmi je to ještě dvakrát tolik důležitější, protože nevím jak vaše ratolesti, ale má milá si umí naplánovat ty nejnevhodnější věci na nejnevhodnější okamžiky. No jo, to je zřejmě jeden z důvodů, proč mě dělá tolik šťastnou- život s ní nudný není, nikdy. Mimochodem, pokud letíte z letiště vám vzdálené, zvažujte přespání někde v okolí letiště. My třeba dnes spíme v Praze, jelikož zůsat trčet na dálnici v zácpě asi taky není uplně ok, o tom by zase mohla psát jedna má kamarádka, protože té kvůli zácpě uletělo letadlo, přestože jela s dostatečným předstihem.


…mimochodem, do konce měsíce platí stále sleva na 15% na cokoliv z oficiálních stránek Daniel Wellington při zadání kódu ADELA15. Takže pokud chcete být všude včas a ještě třeba s novýma hodinkama, mrkněte na jejich nabídku.

Předpokládám, že už všechny nebo většinu zmiňovaných doporučení znáte, ale opakování je matka moudrosti, no ne?  …a taky by tento článek měl být takovým prvním a zahajovacím, jelikož bych ráda vydala nějaké i přímo z USA (pokud nás teda vpustí do země) :D.

Mějte se moc krásně a užívejte si cestování! A taky na nás prosím myslete, ať doletíme zdraví a šťastní, haha…

S láskou, Adela