Avon Beauty Blender

17.3. 2016 (Aktualizováno: 18.3. 2016)4835x

Už nějakou dobu jsem pokukovala po tolik opěvovaném Beauty Blenderu. Jelikož v Sephoře neměli možnost BB zkusit, rozhodla jsem se, že nejprve vyzkouším levnější variantu z Avonu. Cena v Sephoře se pohybuje okolo 500 Kč, v Avonu stojí 199 Kč. Různé napodobeniny se dají sehnat i na Aliexpressu a jiných stránkách.

12823146_961014400634091_1220722334_o

Houbička je určená k suchému i mokrému použití. Osobně ji používám namokro . Při používání nasucho je totiž tvrdší a vsákne do sebe více produktu. Před použitím ji pod proudem vody nechám napustit, houbička zvětší svůj objem, změkne a potom ji pořádně vyždímám. Abych houbičku zbavila co nejvíce vlhkosti, párkrát ji zmáčknu i v ručníku. Před prvním použití jsem měla strach, že vlhká houbička make-up jenom setře a vytvoří nepřirozený vzhled a čmouhy. Byla jsem ovšem mile překvapená. Houbička vytvoří krásný přirozený finish, pracuje se s ní velmi dobře a jako bonus vám krásně pleť oživí, jelikož je díky vlhkosti příjemně chladivá. Zapracovávám s ní korektor, nebo tekutý rozjasňovač, na celý make-up mi úplně nevyhovuje, přijde mi, že nanášení trvá poměrně dlouho a musím použít moc produktu.

Nevýhodou je snad jen velikost, kvůli které se s houbičkou špatně pracuje těsně pod očima, nebo kolem nosu, kde by se lépe používala malinká houbička. Další je údržba, která je nutná docela častá, ale to i u štětců.
Houbička je skvělá věc, kterou moc ráda a denně používám, ale dá se samozřejmě obejít i bez ní. Nevím, jak moc veliký je rozdíl mezi pravým Beauty Blenderem a tímto, ale myslím, že svůj účel splní krásně i tato levnější varianta.