Lovely Prague

18.3. 20172173x

Jak já Prahu miluju! Vždycky, když tam přijedu, cítím se jak někde v zahraničí, haha… Chápu, že vám to může přijí vtipné, ale pro mě jako pro holku z malého města a z vesnice to tak prostě je. Ty krásné ulice, krásné památky, krásní lidi. Mám tu atmosféru ráda.

Kouzlo mé poslední návštěvy Prahy bylo hlavně v tom, že jsme neměli nic naplánované, nic jsme nemuseli, nikam jsme nespěchali… Protě jsme byli. Nevěděli jsme kam pojedeme, kdy přijedeme, jen jsme si užívali tu energii hlavního města a klid.

Měla jsem jen dvě místa, kam jsem určitě chtěla zajít: kamkoliv k Paulovi (pro makronky, jelikož my ho nemáme ani v Brně) a do kavárny, která hledá jméno. A zašli jsme tam… Ta atmosféra v kavárně byla skvělá! Sedli jsme si venku, dali si super kávu, naprosto vynikající jídlo a Viktorka si to tam taky náramně užila 🙂


Tramtadadáá, tohle jsou asi nejhezčí záchody, na kterých jsem byla!

Mňam, mňam, mňam! Jestli něco na světě miluju, tak makronky mezi to patří!

Ve Františkánské zahradě jsme našli hezké hřiště… Viktorka na něm byla sice asi nejmladší, ale i tak jsme si to skvěle užili.

A tak mě teď napadá, že někde jsem slyšela, že by měl člověk ujít za den X kroků (teď si nemůžu vzpomenout kolik, možná to bylo 10 nebo 15 tisíc), aby byl víc šťastnější a já sama to můžu potvrdit! Kdykoliv jsme někde, kde víc chodíme, mám pořád chuť se smát, chuť žít! Víc než jindy…

Co se týká jídla, všemi 10 vám doporučuji zajít do Maitrei. Je to vege restaurace, kde najdete třeba vynikající vegetariánskou svíčkovou, kterou miluju! Je kousek od Staromáku a kromě restaurace tam najdete i Maitrea obchůdek a sály, ve kterých se pořádají různé workshopy… Já v programu našla i moji maminku, která tam má za pár dnů rozchodový rituál.

Myslím si, že do Prahy začnu jezdit častěj. Kvůli vám, co tam žijete a kvůli té nádheře, kterou v Praze vidím pokaždé, když tam jsem… A snad příště stihneme i farmářské trhy, které bych někdy moc ráda navštívila!

Je něco, co byste mi v Praze doporučili? Cokoliv, ať už událost, restauraci, jiné místo… Jediná podmínka je, aby to tam bylo baby friendly 🙂 Budu ráda za každou inspiraci! Děkuju!

Mějte se všichni krásně a užívejte si ať jste kdekoliv!

PS: I přes to všechno, Morava je pořád Morava, haha…